N A Š E R E C E N Z E

free banners

Recenze na staré hry

DOOM

Kdo by neznal DOOM. Tato částečně i logická střílečka je sice již pekelně stará, ale stále je pekelně dobrá. Ano, i dnes, v době kdy střílečky připomínají realitu, se najdou lidé co DOOM hrají.

 

Příběh se odehrává v budoucnosti. Vědeckou základnu na Marsu přepadnou mimozemšťané a vy jste tam vyslán, aby jste urovnal pořádek. K tomu vám náramě skvěle poslouží brokovnice, nebo jiná , na kusy trhající zbraň.V daném levelu je potřeba prostřílet se přes hordu pitomců s kvérem a pomocí různě zbarvených karet pootevírat dveře, za kterými na vás čeká další spousta maníků, co se vám marně snaží zabránit v postupu.Ano, říkám (píši) horda pitomců. To proto, že jejich inteligence není vyšší než IQ Pacmana. Jak jsem se již zmínil, hra je i trochu logická. Jako v každé takto staré střílečce musíte řešit hlavolam, jak dané dveře otevřít. Pokusíte se o to a buď vám systém oznámí, že potřebujete kartu, nebo mlčí a vy dveře musíte otevřít nějakým skrytým knoflíkem. Střílíte vlastně jen příležitostně, ale spíš běháte po levelu a zahříváte si mozek úmyslným přemýšlením. A co by to bylo za hru, kdyby v ní nebyly alespoň jedny tajné dveře. Většinou za nimi je zbraň, či lekarna, ale také průchod do jiné části levelu. Takže prostě zkratka.

 

Běžím širokou tmavou chodbou. Jen u stropu matně svítí lampa. Zpoza rohu vyjde týpek se zeleným hárem a opovažuje se na mě vystřelit. Sejmu ho posledním nábojem z brokovnice zbyl mi užjen jeden kamarád, rotační kulomet. Rozcupuju další dva mutanty a jdu po schodech nahoru. Sbírám lékárnu a k mým chabým bodům života se přičítají nějaké další, potřebné.vcházím do nevelké místnosti. Tentokrát je v ní alespoň dobře vidět. Nacházím červenou kartu a běžím nazpátek. Dole potkám ještě jednoho plešouna s brokádou. Skolím ho a běžím dál. Cestou přemýšlím kde se tam vzal. Vybavuju si cestu a řídím se podle ní. Ano, instinkt mě nezklamal. Odemykám červené dveře. Další a další nepřátelé se kácí k zemi a nechávají mě projít. Další místnost. Téměř prázdná. Na konci je spínač. Stisknu ho a stalo se přesně to co jsem čekal. Uroveň dokončena.

P.S.: Hru si mužete stahnout v sekci "Download".

Žádné komentáře