N A Š E R E C E N Z E

free banners

Horké novinky

Game maker

Game Maker je shareware počítačový program na tvorbu her pod operačním systémem Microsoft Windows. Autorem programu je Mark Overmars, program je napsán v programovacím jazyku Delphi, první verze byla uvolněna 19. listopadu 1999. Nyní program spadá pod společnost YoYo Games pod níž Mark Overmars vytvořil Game Maker verzi 8.

Program vytváří EXE soubory a obsahuje vlastní programovací jazyk GML (Game Maker Language), primární je však grafický interface založen na objektově orientovaném a drag-and-drop systému, který uživateli dovoluje vše intuitivně řadit na obrazovce vedle sebe. Podporováno je mnoho grafických formátů, zvuky a hudbu lze importovat ve formátech WAV, MP3 i Ogg Vorbis. V registrované verzi jsou i funkce pro 3D grafiku.

PŘEVZATO Z WIKIPEDIE

Z toho by se dalo pochopit, že mate jedinečnou šanci předvést světu vaše vývojářské nadání. Stači si jen program stahnout a stvořit 2D dílo podle vaší fantazie. Je to úplně jdnoduché. Vytvoříte nejprve vytvoříte "sprite" čili obrázek (napíšete jmeno a vložíte obrázek z vašeho PC) a poté stvoříte "object" čili objekt a vložíte do něj obrázek, co jste prve utvořili zadate mu jednoduche povely a umístíte ho do "room" čili místnosti (co vytvoříte stejně jednoduše jako "sprite")  a vložíte do ní pozadí. Případně přidáte zvuk.

Jestli mate s programem potíže, mrkněte se na navod, ktery naleznete ve složce "download". 

Žádné komentáře